Motoryzacja

Czy można użyć kombinacji powłoki ceramicznej i folii ochronnej?

Jeśli rozważasz nałożenie powłoki ceramicznej na folię chroniącą lakier, tak naprawdę nie ma takiej potrzeby.

Hydrofobowa folia eliminuje potrzebę nakładania dodatkowej warstwy zewnętrznej. Jednak niektóre rodzaje tradycyjnych folii nie mają tych hydrofobowych właściwości, które odpychają wodę, dlatego należy sprawdzić właściwości wybranego produktu przed jego nałożeniem na pojazd.

Czy można użyć kombinacji powłoki ceramicznej i folii ochronnej?

Oklejanie folią odpowiednio zabezpieczy lakier samochodu

Bez względu na to, jak obficie rozsmarujesz lub spryskasz płynną powłokę ceramiczną, jej grubość jest zbyt cienka, aby ją zmierzyć. Taka cienka warstwa powłoki nie może skutecznie chronić lakieru. Produkty na bazie silikonu są śliskie i mogą odpychać siłę niektórych elementów, które mogą zarysować i szpecić powierzchnię lakieru. Możesz jednak osiągnąć jeszcze wyższy poziom ochrony lakieru, decydując się na oklejenie swojego samochodu specjalną folią. Chociaż powłoki ceramiczne są bardziej ekonomiczne i można je nakładać na wszystkie powierzchnie pojazdu, w tym na podwozie, dla każdego, kto szuka prawdziwej ochrony lakieru, tylko folia jest warta wydanych pieniędzy.

Możesz jednak nakładać powłokę ceramiczną na folię na obszary, które są najbardziej podatne na uszkodzenia przez elementy zewnętrzne, takie jak maska i nadkola. Na podwoziu sensowne jest nakładanie powłok ceramicznych na części wydechowe i inne miejsca, aby zabezpieczyć je przed solą drogową i zmniejszyć ryzyko powstania korozji. Ochronna folia do lakieru to najlepszy wybór dla każdego pojazdu. Ma napięcie powierzchniowe, właściwości hydrofobowe i zapewnia pełną ochronę, których potrzebuje lakier. Jest również samoregenerująca, co oznacza, że może naprawiać drobne zadrapania i rysy na powierzchni. Dodatkowo chroni przed zanieczyszczeniami i zapewnia bezproblemowe mycie pojazdu.

Wysokiej jakości oklejanie folią wrocław zawsze zachowa swoją przejrzystość, stanowiąc niewidzialną barierę bez utraty doskonałego wykończenia twojego samochodu. Nadal możesz chcieć zainwestować w powłoki ceramiczne do innych części pojazdu, aby wykorzystać właściwości antyoksydacyjne w miejscach trudnych do nawoskowania, jednak tylko folia zapewni kompleksową ochronę lakieru samochodowego.

Similar Posts