Biznes Handel

Magazyny na wynajem

Dużym zainteresowaniem cieszą się obecnie magazyny na wynajem, firmy chcą w ten sposób zyskiwać nowe powierzchnię do przechowywania swoich towarów.

Oczywiście możemy znaleźć centra magazynowe w wielu miejscach naszego kraju, z pewnością jest to wygodne dla wielu firm które działają na skalę całego kraju, jednak brakuje im miejsca magazynowego. W tym przypadku mogą wynajmować przestrzenie magazynowe które będą zaopatrywały poszczególne oddziały firmy.

Magazyny na wynajem

Wynajem alternatywą dla budowy centrom logistycznego

Warto zwrócić uwagę iż dużym powodzeniem cieszą się magazyny w pobliżu dróg łączących większe miasta, z pewnością lokalizacja magazynów na uboczu przyczynia się do bardziej korzystnych cen, z drugiej strony firmy chcą aby logistyka odbywała się sprawnie. Obecnie firmy zajmujące się wynajmem magazynów mogą zaoferować różne powierzchnię od kilkudziesięciu do kilku tysięcy metrów kwadratowych, oczywiście wszystko w zależności od potrzeb klienta, można także dany magazyn podzielić na mniejsze boxy.

Naturalnie w ofercie znajdują się również chłodnie, dzięki nim będzie można przechowywać przykładowo produkty spożywcze, także magazyny które będą służyły do przechowywania różnego rodzaju towarów specjalnych. Oczywiście z tego rodzaju form wynajmu korzystają często firmy które nie chcą inwestować we własne przestrzenie magazynowe ze względu na koszty. Niekiedy także wynajem związany jest z zamówieniem zbyt dużej partii towaru, złym oszacowaniem wielkości sprzedaży w danej firmie, wówczas należy towar gdzieś przechować.

Niekiedy magazyny wynajmują firmy które posiadają zbyt duże powierzchnie własne, lub w danym okresie nie użytkują swojego magazynu, z pewnością może być to okazja na uzyskaniu dodatkowych dochodów z tytułu wynajmu. Obecnie możemy znaleźć w internecie wiele różnych stron internetowych które pozwalają na wyszukanie magazynów w atrakcyjnych lokalizacjach. Możemy w tym przypadku podać określone województwo czy też miasto w pobliżu którego ma znaleźć się dany magazyn, w ten sposób łatwo z naziemnej miejsce do przechowywania towaru.

Similar Posts