Handel Zdrowie

Wiele osób dorosłych przyjmuje suplementy diety

Oprócz witamin suplementy diety mogą zawierać minerały, zioła lub inne składniki roślinne, aminokwasy, enzymy i wiele innych składników potrzebnych nam każdego dnia dla zachowania zdrowego i silnego organizmu.

Suplementy diety występują w różnych formach, w tym w tabletkach, kapsułkach, żelkach i proszkach, a także w napojach i batonach energetycznych. Popularne suplementy zawierają witaminy A, C, D i B12, oraz minerały, takie jak wapń i żelazo, zioła, takie jak jeżówka i czosnek, oraz produkty takie jak glukozamina, probiotyki, kolagen i oleje rybne.

Wiele osób dorosłych przyjmuje suplementy diety

Czy warto zażywać suplementy diety

Niektóre suplementy diety mogą pomóc w uzyskaniu odpowiedniej ilości niezbędnych składników odżywczych, jeśli nie spożywasz różnorodnych pożywnych produktów spożywczych. Jednak suplementy nie mogą zastąpić produktów spożywczych, które są ważne w zdrowej i zbilansowanej diecie. Niektóre suplementy diety mogą poprawić ogólny stan zdrowia i pomóc w radzeniu sobie z niektórymi schorzeniami. Przykładowo wapń i witamina D pomagają utrzymać mocne kości i zmniejszają utratę masy kostnej, a kwasy tłuszczowe omega-3 z olejów rybnych mogą pomóc osobom z chorobami serca.

W sprzedaży znajdziemy również specjalne rodzaje preparatów dla osób, które są na diecie i chcą łatwiej schudnąć. Należy jednak zaznaczyć, że nie istnieje magiczna pigułka, która sprawi, że sami z siebie schudniemy nic nie robiąc. Odchudzenie to długotrwały proces, jednak zażywanie suplementów pomoże nam uzupełniać ważne składniki i minerały w organizmie, przyspieszyć przemianę materii czy zapobiec wchłanianiu tłuszczu. Wiele osób zażywa również suplementy na zdrowe stawy, kości i mięśnie, może być to przykładowo glukozamina lub kolagen.

Jednak zdecydowanie najbardziej popularne są witaminy i suplementy diety na wzmocnienie sił obronnych organizmu, szczególnie często zażywane w okresie jesienno-zimowym, kiedy łatwiej jest się przeziębić i zachorować. Suplementy zażywają również osoby, które chcą zwiększyć siłę i masę mięśniową i są narażone na duży wysiłek, a jest to zazwyczaj białko i minerały.

Similar Posts