Zdrowie

Do zabiegów estetycznych używa się różnorodnych laserów

Powodem, dla którego istnieje tak wiele różnych opcji lasera, jest to, że jeden laser nie jest w stanie wyleczyć wszystkich pacjentów i wszystkich problemów skórnych.

Wybierając zabieg laserowej odnowy skóry, skup się na swoich indywidualnych celach, jakim problemem skórnym chcesz się zająć i na jakie efekty liczysz. W wyborze odpowiedniego zabiegu laseroterapii w zależności od rodzaju skóry pomoże ci lekarz podczas konsultacji.

Do zabiegów estetycznych używa się różnorodnych laserów

Jakie rodzaje laseroterapii możemy wybrać

Lasery CO2 to generalnie lasery ablacyjne stosowane do leczenia blizn, brodawek, zmarszczek i innych głębszych problemów skóry. Lasery erbowe mogą być ablacyjne lub nieablacyjne. Promują produkcję kolagenu, dzięki czemu są popularnymi opcjami leczenia drobnych linii, zmarszczek, wiotkości skóry i przebarwień. Lasery barwnikowe pulsacyjne to zazwyczaj lasery nieablacyjne, które ogrzewają skórę i absorbują pigmenty w celu zmniejszenia zaczerwienienia, przebarwień, pękniętych naczyń włosowatych i trądziku różowatego. Lasery frakcyjne dzielą energię lasera na tysiące maleńkich wiązek, aby leczyć tylko część skóry w danym obszarze, co skraca czas przestoju. Lasery frakcyjne mogą być ablacyjne lub nieablacyjne i są stosowane w leczeniu wielu niedoskonałości skóry związanych z wiekiem.

Urządzenia IPL używają intensywnego światła pulsacyjnego i technicznie nie są laserami, ale są często stosowane w leczeniu podobnych problemów skóry jak lasery, takich jak uszkodzenia słoneczne, zmiany naczyniowe, trądzik, trądzik różowaty i przebarwienia, są również używane do depilacji. Podczas gdy w niektórych przypadkach pojedynczy zabieg laserowy rozwiąże problemy pacjenta, większość nieablacyjnych laserów wymaga serii zabiegów, aby uzyskać najbardziej satysfakcjonujące rezultaty. Jest to kompromis, który wiąże się z leczeniem bez ryzyka blizn, oparzeń i rekonwalescencji, ale po zakończeniu serii zabiegów wyniki są długotrwałe.

Więcej o laseroterapii możesz przeczytać na stronie http://klinika-urody.pl/oferta/dermatologia-estetyczna/zabiegi-laserowe. Chociaż zabiegi laserowe są ogólnie uważane za niechirurgiczne, nie wszystkie są wolne od przestojów. Czas regeneracji po laserowej odnowie powierzchni skóry różni się w zależności od rodzaju użytego lasera, a także stanu zdrowia pacjenta i tempa gojenia cery.

Similar Posts