Zdrowie

Zapalenie twardówki i jego leczenie

Ludzkie oczy są narażone na wiele groźnych chorób i dolegliwości.

Do tego szerokiego grona można zaliczyć między innymi zapalenie twardówki. Jest to poważna choroba, która atakuje ścianę gałki ocznej i często idzie w parze z zapaleniem rogówki, a także błony naczyniowej. Schorzenie to może stanowić poważne zagrożenie dla prawidłowego funkcjonowania narządów ludzkiego wzroku. Istnieje wiele odmian zapalenia twardówki, takich jak zapalenie tylne i przednie, jak również proste, martwicze czy też guzkowe.

Zapalenie twardówki i jego leczenie

Podstawowe informacje związane z zapaleniem twardówki

Zapalenie twardówki daje niecharakterystyczne objawy, które mogą też świadczyć o innych schorzeniach, dlatego istotną sprawą jest przeprowadzenie dokładnego badania przez wyspecjalizowanego lekarza okulistę. Jeśli chodzi o symptomy, które mogą oznaczać zapalenie twardówki to do ich grona można zaliczyć zaczerwienienie gałki ocznej jednostronne, ból gałki ocznej, światłowstręt oraz brak wydzieliny o charakterze ropnym. W przypadku pojawienia się takich objawów należy udać się do lekarza w celu przeprowadzenia dokładnych badań.

Okazuje się, że dość często ustalenie przyczyn zapalenia twardówki jest dość trudne. Problem ten może być spowodowany na przykład przez choroby reumatologiczne albo autoimmunologiczne. Czasem też zapalenie twardówki może być spowodowane przez różnego rodzaju infekcje. Warto też mieć na uwadze statystyki, które mówią, że zapalenie twardówki znacznie częściej pojawia się u kobiet. Dzięki pomocy okulistów można jednak prowadzić leczenie tej choroby.

Wyspecjalizowani fachowcy reklamujący się hasłami okulista dla dzieci Warszawa oraz okuliści dla dorosłych, są w stanie prowadzić leczenie na bazie leków przeciwzapalnych. W pierwszej kolejności stosuje się leki niesteroidowe, a jeśli nie przyniosą one skutków, wówczas lekarze przepisują leki steroidowe. W zależności od przyczyny stanu zapalnego, mogą być stosowane też leki przeciwbakteryjne oraz przeciwwirusowe.

Similar Posts