Dom Nieruchomości

Ciekawe połączenie stylu skandynawskiego i industrialnego we wnętrzu

Styl skandynawsko-industrialny to mieszanka dwóch stylów, skandynawskiego wzornictwa i wzornictwa przemysłowego.

Skandynawskie wzornictwo najbardziej znane jest z ciepła, funkcjonalności, czystych linii i prostej elegancji. Pomyśl o elementach naturalnego, prostego minimalizmu, neutralnych odcieniach i białych ścianach. Styl przemysłowy jest również nazywany wyglądem magazynu, industrialnym lub loftem, czerpiąc inspirację ze starych fabryk zamienionych w mieszkania na poddaszu. Ten styl łączy w sobie tekstury, takie jak drewno, metal i beton, zachowując niedokończony wygląd wnętrza.

Ciekawe połączenie stylu skandynawskiego i industrialnego we wnętrzu

Dlaczego style skandynawski i industrialny tak dobrze ze sobą współgrają?

Połączenie tych dwóch stylów zaowocowało powstaniem zupełnie nowego stylu zwanego skandynawskim industrialem. Te style tak dobrze ze sobą współpracują, ponieważ mają pewne wspólne cechy charakterystyczne, neutralne odcienie, mieszanie tekstur i funkcjonalności. Te style doceniają piękno naturalnych i surowych materiałów bez wielu ozdobnych detali. Jeśli chodzi o prawidłowe mieszanie obu stylów w jednym pomieszczeniu, musisz wybrać styl dominujący, a następnie styl wspierający. Ponieważ te dwa style mają pewne wspólne cechy, łatwo je ze sobą łączyć. Przykładem mieszania tych stylów jest dominacja stylu skandynawskiego, na przykład jako mebli, z białymi ścianami lub ceglaną ścianą pomalowaną na biało i dodanie industrialnego oświetlenia.

Zestawione ze sobą te dwa bardzo kontrastujące elementy wnętrz mogą się ciekawie uzupełniać i podkreślać. Industrial jest zwykle zimny i surowy wygląd, podczas gdy styl skandynawski ma tendencję do emanowania ciepłem i miękkością. Ponieważ mieszasz ze sobą dwa style wystroju wnętrza, żadne dwa pokoje nigdy nie będą identyczne. Jest tak wiele kombinacji i modyfikacji tego stylu, więc nigdy nie będziesz się nudzić urządzając dom, mieszkanie czy biuro. Nic dziwnego, że style skandynawskie i industrialne bardzo często łączyły się w koncepcję hybrydową w pomieszczeniach, gdzie dominującym stylem stały się czyste linie w połączeniu z surową estetyką.

Similar Posts