Dom

Jak wybrać płytki do łazienki?

Producenci płytek oferują obecnie bardzo duży wybór produktów.

Możemy znaleźć płytki, które najlepiej będą pasowały do naszej łazienki czy też kuchni, możemy wybrać płytki w jednolitych kolorach czy też imitujące przykładowo marmur lub też granit. Dodatkowo możemy wybrać także płytki o fakturze wypukłej, płytki matowe czy też połyskujące. Oczywiście płytki będziemy wybierali w zależności od wielkości naszego pomieszczenia, w przypadku płytek podłogowych warto dobrać je w taki sposób, aby dobrze pokrywały powierzchnię, było jak najmniej płytek dociętych na brzegach.

Jak wybrać płytki do łazienki?

Płytki podłogowe odporne na wilgoć

Oczywiście w przypadku płytek matowych powinniśmy zwrócić uwagę, iż są to płytki impregnowane, w przypadku podłogi możemy wybrać płytki, które posiadają warstwę szkliwa, które będzie zabezpieczało płytki przed wilgocią. Dodatkowo w łazience często znajduje się para wodna, która osiadając na płytkach może wnikać w powierzchnię płytek, które posiadają słabe parametry jeżeli chodzi o nasiąkliwość. Dlatego warto zwrócić uwagę na oznaczenia płytek, wybierać płytki o nasiąkliwości poniżej 3%, dodatkowo w przypadku płytek podłogowych ważne jest, aby nie były one zbyt śliskie. Producenci wprowadzają oznaczenia R9 do R13, które opisują antypoślizgowość płytek, warto wybrać płytki, które posiadają większą wartość, dzięki czemu będą one mniej śliskie.

Płytki mogą posiadać także różną jakość, może być to gatunek pierwszy, który będzie charakteryzował się równymi brzegami, takie płytki lub kafle możemy łatwo ułożyć, będą stanowiły równą powierzchnię. Oczywiście dodatkowo sprawdzamy także ścieralność, w przypadku płytek podłogowych będzie to bardzo istotne, warto wybrać płytki lepszej klasy ścieralności, które z pewnością posłużą nam przez dłuższy okres czasu. Zasadniczo na ścianie układamy glazurę, natomiast na podłodze dobrym pomysłem może być grubszy gres szkliwiony, który zapewni nam odpowiednią odporność.

Ciekawą ofertę płytek posiada firma Domino, model Entina, który możemy zakupić w kolorze szarym lub też w odcieniach imitujących drewno, z pewnością dobrze sprawdzi się w wielu łazienkach. Możemy sprawdzić ofertę na stronie http://plytkionline.7bez.pl/na-co-zwracamy-uwage-kupujac-plytki/, znajdziemy tam model Entina o wymiarach przykładowo 60 x 120 cm czy też 60 x 60 cm.

Similar Posts