Biznes

Wskazówki, jak upewnić się, że Twój kot ma dobre legowisko

Wiele osób uważa, że ​​koty nie są tak czułe jak psy, ale to po prostu nieprawda.

Twój kot może być dla Ciebie wspaniałym przyjacielem, o czym wie każdy właściciel kota. Musisz tylko wiedzieć, jak właściwie opiekować się tym cudownym zwierzęciem. Oto kilka skutecznych sposobów opieki nad kotem.Nie zakładaj, że ponieważ lek jest w porządku, że możesz go zażywać, jest bezpieczny również dla twojego kota. Wiele leków stworzonych dla ludzi jest śmiertelnych dla kotów, na przykład leki zawierające paracetamol i aspirynę. Zawsze skonsultuj się z weterynarzem, zanim cokolwiek dasz kotu.Rozbaw kota. Koty powinny mieć dużo ruchu i czasu na zabawę. Niestety można to łatwo przeoczyć. Znudzone koty mogą rozwinąć zaburzenia obsesyjno-kompulsywne, depresję lub inne problemy, które mogą zaszkodzić ich zdrowiu. Zapewnij im przestrzeń do ćwiczeń i mnóstwo zabawek do zabawy. Upewnij się, że twój kot ma coś, na co może się wspiąć i coś, co może podrapać, jeśli zostanie w środku.Powstrzymaj się od podawania kotu zepsutej karmy. Może to prowadzić do niestrawności i zatrucia pokarmowego, co może kosztować podróż do weterynarza. Zawsze kupuj świeże jedzenie ze sklepu i pamiętaj, aby sprawdzić datę ważności przed nakarmieniem kota.Zawsze okazuj swojemu kotu szczególną uwagę i uczucie. Zwykle oferują nam ciepłe towarzystwo i tego samego wymagają. Są to twory społeczne, które potrzebują wsparcia. To zwiększy miłość otaczającą rodzinę.Używaj krótkich słów, gdy chcesz wyrazić niezadowolenie ze swojego kota. Krótkie „nie” zostanie zapamiętane, nawet jeśli nie zawsze będzie przestrzegane. Wiele osób myśli, że koty niczego nie słuchają, ale krótkie komendy są z pewnością rozumiane przez koty i będą reagować na te komendy, jeśli będziesz z nimi zgodny.Znajdź żwirek, który lubi Twój kot. Wskazówki, jak upewnić się, że Twój kot ma dobre legowisko

Różne żwirki mają różne zapachy i konsystencje, więc pomóż swojemu kotu znaleźć żwirek, który będzie mu na ogół komfortowy.

Koty generalnie lubią zachować to samo, więc nie eksperymentuj zbyt często, bo kot może uniknąć kuwety.Ważne jest, aby nie karmić kota zbyt dużą ilością jedzenia ze stołu. Koty nie trawią ludzkiego pokarmu w taki sam sposób jak ty. Może również prowadzić do nadwagi u kota. Jeśli twój kot niesie ze sobą zbyt duży ciężar, będzie mu trudno wskoczyć na meble i poruszać się po nim.Większość lekarzy weterynarii zaleca karmienie kota karmą w puszce, w przeciwieństwie do suchej karmy w pudełku lub torbie. Dzieje się tak, ponieważ żywność w puszkach zawiera więcej wody, tłuszczu i białka niż odmiany suche. Łatwiej jest również spożywać kotom z problemami z zębami.Jeśli chcesz, aby kot podszedł do Ciebie, dobrym pomysłem może być powstrzymanie się od patrzenia na niego. Koty nie lubią, gdy ludzie patrzą im bezpośrednio w oczy, więc zwykle kierują się w drugą stronę. Dlatego wydaje się, że koty zawsze skłaniają się ku ludziom, którzy tak naprawdę nie przepadają za zwierzętami.Zabawiaj swojego kota prostymi „zabawkami” wykonanymi z przedmiotów gospodarstwa domowego. Wiele kotów lubi eksplorować pudełka, takie jak te, które zawierają 12 paczek, małe urządzenia lub inne produkty. Zanim pozwolisz zwierzakowi bawić się pudełkiem, upewnij się, że zwierzę nie może utknąć w małych otworach lub ciasnych przestrzeniach. Byłoby to niebezpieczne i bardzo przerażające dla twojego zwierzaka!Opieka nad kotem może zająć trochę czasu i cierpliwości, ponieważ koty zazwyczaj wyrażają przyjemność i niezadowolenie z tego, jak się sprawy mają. Jednak informacje zawarte tutaj mogą pomóc Ci w opiece nad kotem w skuteczny sposób, który sprawi, że oboje będziecie szczęśliwi. Twoja przyjaźń może trwać latami.

Similar Posts