Dom

Interesujące płytki na ścianę

Wiele osób, które chcą uzyskać bardzo ciekawy efekt w kuchni czy też w łazience, może wybrać różne płytki ceramiczne, które świetnie sprawdzą się na ścianie.

Mogą być to płytki w jednolitych kolorach, lub też płytki imitujące drewno, kamień. Możemy wybrać także płytki, które będą imitowały starą glazurę, która może dobrze sprawdzić się w starszych, klasycznych w budynkach. Oczywiście płytki ścienne będą niezbędne w naszych łazienkach oraz kuchniach, należy dobrać płytki wysokiej jakości, które będą służyły nam przez wiele lat.

Interesujące płytki na ścianę

Płytki ścienne Egen Provence w stylu vintage

Dobra płytka ścienna musi być odporna na wilgoć, musi być także łatwa w czyszczeniu oraz wytrzymała, aby wytrzymać próbę czasu. Płytki niskiej jakości mogą z czasem tracić blask, możemy zetrzeć z nich warstwę ochronną, dlatego warto wybrać najlepszej jakości materiał na nasze ściany. Płytka może być pokryta szkliwem, płytki glazurowane będą posiadały powierzchnię przystosowaną, odporną na działanie wody, która zapewni im odpowiednią trwałość. Należy pamiętać, iż kuchnia oraz łazienka to pomieszczenia wymagające, w przypadku łazienki mamy często do czynienia z wilgocią, która może unosić się z wanny lub też z prysznica. Podobnie, jeżeli układamy płytki przy zlewie czy umywalce, powinniśmy zwrócić uwagę, aby charakteryzowały się one odpowiednią jakością.

Kupując płytki możemy zwrócić uwagę na parametry, warto wybrać płytki klasy pierwszej, będą one równe, nasze ściany oraz podłogi będą wyglądały dużo lepiej niż wyłożone płytkami gatunku II. Obecnie dostępne są często płytki rektyfikowane, proces polega na przycięciu brzegów, przez co otrzymujemy płytkę o brzegach prostych, płytki posiadają kąt 90 stopni. Dzięki temu po ułożeniu uzyskujemy bardzo równą powierzchnię. Dodatkowo możemy zwrócić uwagę na klasę ścieralności, określa się parametrem PEI, jest to parametr, który ważny jest w przypadku płytek podłogowych, jednak kupując płytki na ścianę również możemy sprawdzić, czy będą odporne na ścieranie.

Wiele interesujących modeli płytek znajdziemy obecnie na stronach internetowych, może być to przykładowo model Egen Provence, jest to płytka ścienna, która charakteryzuje się stylem vintage. Zakupimy ją pod adresem https://e-plytki.eu/pl/c/PROVENCE/8057, jest to płytka o wymiarach 31,6 x 60 cm dostępna jest w dwóch odcieniach, zielonym oraz szarym, możemy dobrać odpowiedni kolor do naszych pomieszczeń.

Similar Posts