Dom

Jak skuteczne są dzbanki z filtrem do wody?

Jeśli chcesz pić czystą, wolną od zanieczyszczeń i bezpieczną wodę, odpowiednim rozwiązaniem może być dzbanek z filtrem do filtracji wody.

Woda filtrowana jest smaczniejsza od kranówki, ma również przyjemny zapach, ponieważ filtr efektywnie usuwa chlor, miedź i inne niepożądane substancje, nie pozostawia również osadu i kamienia na sprzęcie kuchennym.

Jak skuteczne są dzbanki z filtrem do wody?

Filtracja wody jest łatwa i szybka

Użycie typowego dzbanka z filtrem do wody jest prosta. Wodę wlewa się od góry przez zbiornik, przechodzi ona następnie przez wymienny wkład, który zawiera filtr węglowy i spływa do pojemnika znajdującego się poniżej. W ciągu kilku minut można w ten sposób przefiltrować 1,5 litra wody lub więcej, w zależności od pojemności dzbanka. Możesz przechowywać dzbanek w lodówce i w każdej chwili nalać sobie szklankę zimnej, przefiltrowanej wody. Dzbanki są lekkie i przenośne, możemy ich zatem użyć w dowolnym miejscu w domu czy w pracy.

Dzbanki z filtrem do wody to również możliwość zrezygnowania z kupowania wody butelkowanej, co korzystnie wpłynie na nasze finanse i środowisko naturalne, ponieważ zmniejszymy użycie jednorazowych butelek z plastiku. Dzbanki te są znacznie łatwiejsze w użyciu niż inne systemy filtracji wody. Prawie wszystkie marki dzbanków z filtrem do wody mają podobną konstrukcję z górnym zbiornikiem, dzbankiem i filtrem węglowym. Filtry są powszechnie dostępne w sprzedaży, możemy zatem zakupić odpowiedni rodzaj do posiadanego modelu dzbanka. Nieco taniej filtry zakupimy w zestawach po kilka sztuk, chociaż i tak nie są one zbyt dużym wydatkiem.

Różnorodne filtry wody do dzbanka Brita Marella XL 3.5 l możemy zakupić w korzystnej cenie, dostępne są również w zestawach. Przy pierwszym użyciu dzbanka oraz podczas wymiany filtra należy zanurzyć filtr węglowy w wodzie na co najmniej kilkanaście minut. Następnie możesz włożyć filtr bezpośrednio do zbiornika, następnie musisz napełnić zbiornik i poczekać, aż zakończy się filtracja wody. Po wykonaniu tych kroków będziesz mieć świeżą, przefiltrowaną wodę, która jest gotowa do picia.

Similar Posts