Dom

Jak zadbać o podłogi drewniane w naszym domu?

Podczas remontu chcemy zmienić wystrój oraz odświeżyć wygląd domu czy mieszkania.

Możemy zdecydować się przykładowo na zastąpienie paneli podłogowych parkietem lub deską. Naturalna podłoga wykonana z wysokiej jakości drewna może bardzo korzystnie odmienić wygląd naszego domu. Jeśli chcemy utrzymać nasz parkiet w dobrym stanie przez wiele lat, powinniśmy pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu. Parkiet po lakierowaniu możemy zabezpieczyć za pomocą specjalnych środków, dzięki temu możemy stworzyć bardziej trwałą powłokę, która będzie odporna na zarysowania.

Jak zadbać o podłogi drewniane w naszym domu?

Cyklinowanie parkiety odświeży nasze podłogi

Z czasem parkiet może nie rozsychać, panele lub też poszczególne elementy drewniane mogą się nieco skurczyć. Powstaną wówczas otwory, wówczas możemy zdecydować się na cyklinowanie. W tym przypadku usuwana jest warstwa lakieru, parkiet jest wyrównywany, podczas cyklinowania możemy pozbyć się także ewentualnych plam. Często dobrym pomysłem może być wymiana niektórych elementów, lepsze spasowanie desek czy też elementów parkietu. Po cyklinowaniu należy parkiet polakierować, wybrać kolor lakieru który będzie najbardziej nam odpowiadał.

Cyklinowanie parkietu odbywa się w kilku etapach, w zależności od rodzaju drewna wybierzemy różne rodzaje papieru ściernego. Obecnie cykliniarki wyposażone są także w odkurzacze, możemy zatem łatwo zadbać o czystość. Wycyklinowaną podłogę możemy także olejować, bejcować, wykorzystać różne kolory, które dopasujemy do naszych wnętrz. Cyklinowanie parkietu pozwoli nam uzyskać świeży wygląd, naprawy pozwolą pozbyć się odstępów pomiędzy elementami drewnianymi, możemy także wymienić listwy przypodłogowe. Cyklinowanie podłogi warto powierzyć specjalistom, osoby które mają odpowiedni sprzęt oraz doświadczenie mogą odświeżyć naszą drewnianą podłogę, uzupełnić braki, następnie profesjonalnie ją zabezpieczyć.

Warto poprawić różne elementy związane przykładowo ze schodami, barierkami drewnianymi, jak również wykonać w całym domu cyklinowanie parkietu Gdańsk jest miastem gdzie możemy wynająć profesjonalną firmę zajmującą się odświeżaniem podłóg drewnianych. Dzięki temu możemy sprawić że stara podłoga nabierze nowego wyglądu. Zabiegi cyklinowania powinniśmy powtarzać w zależności od zużycia, najczęściej cyklinowany będzie parkiet w przedpokoju, wszędzie tam gdzie najczęściej się poruszamy.

Similar Posts