Biznes

Jak zapobiegać inwazji owadów na plonach

Aby skutecznie walczyć ze szkodnikami rolnicy powszechnie używają insektycydów.

Insektycydy to substancje chemiczne używane do zwalczania owadów poprzez zabijanie ich lub zapobieganie niszczeniu plonów. Są one klasyfikowane na podstawie ich struktury i sposobu działania. Wiele insektycydów działa na układ nerwowy owadów, podczas gdy inne działają jako regulatory wzrostu lub endotoksyny. W ten sposób można kontrolować populację szkodliwych owadów, które zagrażają plonom.

Jak zapobiegać inwazji owadów na plonach

Słodyszek rzepakowy wymaga odpowiedniego zwalczania

Korzyści ze stosowania środków owadobójczych są różnorodne, mogą to być zwiększone plony dzięki ochronie przed defoliacją i chorobami, zapobieganie znacznemu psuciu się i uszkadzaniu przechowywanej żywności, oraz zapobieganie niektórym chorobom ludzi i zwierząt domowych. Szkodniki owadzie niszczą nawet 40 procent potencjalnych plonów roślinnych, dlatego walka z nimi ma duże znaczenie w rolnictwie. Niektóre z tych szkód można zmniejszyć, stosując odpowiednio dobrane insektycydy.

Główną przyczyną pojawiania się owadów na polach rzepaku są łagodne zimy, które pomagają insektom przetrwać i żerować wiosną i latem. Jednym z takich owadów jest słodyszek rzepakowy. Te owady mogą spowodować znaczne zmniejszenie plonów, dlatego należy je odpowiednio zwalczać, kiedy zauważymy ich obecność na polach rzepaku. Jeśli warunki rozwoju są przyjazne, populacja słodyszka na rzepaku może zagrażać przyszłym zbiorom, uszkadzać uprawy powodując znaczne straty w rolnictwie.

Owady nie tylko niszczą rośliny zjadając pąki, liście, czy pędy, ale również wiele z nich może roznosić na plonach choroby, które przyczyniają się do jeszcze większych strat dla rolników i wymagają dodatkowych zabiegów fungicydami. Artykuł na temat zwalczania słodyszka rzepakowego znajdziesz na stronie https://miedzymiedzami.com/artykul/czy-ochrona-rzepaku-moze-byc-bardziej-oplacalna. Dowiesz się z niego, co można zrobić, kiedy stwierdzimy obecność insektów na polu, jakie zabiegi i preparaty pozwolą na skuteczne pozbycie się tego owadziego szkodnika.

Similar Posts