Dom

Szklane schody zyskują popularność

Szklane schody odzwierciedlają wyjątkowy i elegancki styl, takie projekty klatek schodowych zyskują ogromną popularność w ostatnim czasie.

Większość właścicieli nieruchomości mieszkalnych i komercyjnych zaczęła decydować się na szklane schody w swoich wnętrzach zamiast monotonnych betonowych, metalowych czy drewnianych schodów.

Szklane schody zyskują popularność

Zalety, jakie oferują szklane schody

Szklane schody są bardziej przyjazne dla oczu i nie sprawiają, że wnętrze wygląda krzykliwie. Zamiast tego nadają pomieszczeniom bardziej przestronny wygląd. Klatki schodowe ze szkła nie blokują również widoku. Szklane schody mają zdolność przepuszczania światła, w przeciwieństwie do konwencjonalnych schodów z drewna czy z betonu. Dzięki temu pomieszczenie wygląda estetycznie, jasno i przestronnie w świetle dziennym. Jakość szkła nie pogarsza się wraz z upływem czasu, a utrzymanie szklanych klatek schodowych nie jest tak drogie czy problematyczne.

Jedną z największych zalet szklanych schodów jest to, że nie ma na nie wpływu wilgoć z powietrza, dzięki czemu nie ulegają zawilgoceniu, wypaczeniu i nie gniją tak jak drewniane schody. Oznacza to, że po początkowej inwestycji koszt utrzymania jest niski w porównaniu do klatek schodowych drewnianych. Po zainstalowaniu szklane schody okazują się solidne i mają długą żywotność. Są zatem odpowiednim wyborem dla osób, które nie chcą martwić się o czyszczenie, uszczelnianie i konserwację swoich schodów.

Jeśli planujesz zamienić drewnianą lub betonową klatkę schodową na schody szklane, możesz być pewien, że znajdziesz najbardziej przystępne cenowo, trwałe i piękne szklane schody, które mogą dodać elegancji twojej przestrzeni mieszkalnej czy komercyjnej. Obecnie wielu producentów wykonuje konstrukcje szklanych klatek schodowych na zamówienie spełniające wymagania klientów, które będą pasowały do wystroju wnętrza. Szklane schody mogą być uzupełnione szklanymi balustradami, pasują również balustrady z metalu, stali nierdzewnej czy drewniane.

Similar Posts