Zdrowie

Alergia jest dość powszechną dolegliwością

Reakcja alergiczna może wystąpić w dowolnym miejscu ciała, ale zwykle pojawia się w nosie, oczach, płucach, wyściółce żołądka, zatokach, gardle i na skórze.

Są to miejsca, w których stacjonują specjalne komórki układu odpornościowego do walki z drobnoustrojami, które są wdychane, połykane lub wchodzą w kontakt z naszą skórą. Chociaż dokładne czynniki genetyczne nie są jeszcze poznane, istnieje dziedziczna skłonność do astmy i alergii. U osób podatnych rolę mogą również odgrywać takie czynniki, jak hormony, stres, dym, perfumy lub inne czynniki drażniące pochodzące ze środowiska i naszego otoczenia.

Alergia jest dość powszechną dolegliwością

Alergolog pomoże złagodzić objawy alergii i astmy

Jeśli podejrzewasz u siebie objawy astmy lub alergii, warto zgłosić się po poradę do lekarza alergologa. Warto również udać się do alergologa, jeśli powoduje objawy, takie jak przewlekłe infekcje zatok, przekrwienie błony śluzowej nosa lub trudności w oddychaniu. Jeśli masz silny katar sienny lub inne objawy alergii przez kilka miesięcy w roku, warto pomyśleć o specjalistycznym leczeniu, ponieważ te problemy same nie miną, a mogą spowodować w końcu pogorszenie twojego zdrowia. Leki przeciwhistaminowe dostępne bez recepty nie kontrolują objawów alergii w takim stopniu, jak leki przepisane na receptę przez lekarza alergologa.

Astma lub alergie, jeśli nie są leczone, wpływają na zdolność wykonywania codziennych czynności, a nieprzyjemne objawy obniżają jakość twojego życia. Warto zatem udać się na wizytę u alergologa i rozpocząć skutecznie leczenie. Skuteczna kontrola astmy i alergii wymaga planowania, umiejętności i cierpliwości. Alergolog, dzięki specjalistycznemu szkoleniu, może opracować plan leczenia dla twojego indywidualnego stanu. Celem będzie umożliwienie ci prowadzenia życia, które jest jak najbardziej normalne i wolne od objawów astmy czy alergii.

Alergie to powszechnie występujące dolegliwości, i już bardzo małe dzieci mogą na nie cierpieć. Najczęstszymi alergiami są alergie na pyłki traw i drzew, kurz, na mleko, orzechy, jaja, niektóre owoce, substancje zapachowe w kosmetykach, sierść i ślinę zwierząt.

Similar Posts