Zdrowie

Nawozy w uprawie konopi indyjskich

Osoby które decydują się na uprawę marihuany w domu z pewnością powinny przygotować odpowiednio pomieszczenia, dzięki nim można będzie stworzyć warunki do szybkiego wzrostu, co będzie skutkowało w wysokim plonami z każdej rośliny.

Oczywiście można przystosować duże pomieszczenie, pokój do uprawy jednak nie zawsze jest to uzasadnione ekonomicznie, ze względu na konieczność wykorzystania dużej ilości oświetlenia, zapewnienie odpowiedniej temperatury i wilgotności na całej przestrzeni. Dlatego też wykorzystuje się specjalistyczne namioty, w tym przypadku oczywiście musimy zadbać o odpowiednie nawodnienie oraz oczywiście o glebę.

Nawozy w uprawie konopi indyjskich

Nawóz na kwitnienie i wspomaganie wzrostu marihuany

Najczęściej glebę kupujemy w sklepach ogrodniczych, jednak warto zwrócić uwagę iż nie zawsze spełnia ona oczekiwania hodowców. Dlatego też stosujemy różnego rodzaju nawozy, w przypadku marihuanę nawozy mogą służyć do ogólnego wzrostu rośliny, przyspieszania ukorzenienia, jak również mogą być to specjalistyczne nawozy służące na wspomaganie kwitnienia. Naturalnie powinniśmy pamiętać aby w zależności od fazy rozwoju rośliny wybrać odpowiedni nawóz.

Jeżeli prowadzimy uprawę w glebie wówczas nawóz będzie uzupełnieniem dla składników mineralnych zawartych w ziemi. Natomiast jeżeli stosujemy uprawę hydroponiczną wówczas powinniśmy dostarczać roślinie wszystkich składników niezbędnych do rozwoju. Oczywiście w specjalistycznych sklepach internetowych które oferują akcesoria oraz nawozy znajdziemy odpowiednie składniki. Naturalnie warto zwrócić uwagę iż powinniśmy sprawdzić dozowanie, warto pamiętać iż nawozy azotowe w których znajduje się również potas czy też fosfor w zbyt dużych dawkach mogą prowadzić do żółknięcia liści, to oczywiście spowoduje mniejszy wzrost, i ostatecznie obniżenie plonów.

Dlatego też powinniśmy wybierać sprawdzone nawozy, możemy zaczerpnąć informacji na forach czy też przeczytać artykuły na blogach gdzie dowiemy się jakich środków używają inni hodowcy, co jest najbardziej skuteczne. Niekiedy także będziemy musieli dobrać się je w zależności od odmiany konopi. Z pewnością bardzo istotny będzie nawóz na kwitnienie marihuany, w fazie wczesnego kwitnienia pozwoli na uzyskanie szybszych plonów co jest bardzo istotne w tym przypadku.

Similar Posts