Biznes

Przeczytaj to, jeśli chcesz jak najlepiej wykorzystać swój krajobraz

Dla niektórych myśl o dobrze utrzymanym trawniku i pięknym krajobrazie jest rzeczywistością tylko dla dużych rezydencji i bogatych właścicieli domów.

Jest wiele rzeczy, które możesz zrobić sam i za niewielkie pieniądze, a które mogą drastycznie zmienić wygląd Twojego krajobrazu. W tym artykule dowiesz się, jak to zrobić.Jeśli sadzisz kwiaty i inną zieleń w ramach prac związanych z kształtowaniem krajobrazu, zgrupuj podobne rośliny. Zidentyfikuj rośliny o podobnych potrzebach pod względem nawadniania, nasłonecznienia i wymaganego rodzaju gleby. W ten sposób możesz zapewnić właściwe traktowanie wszystkich roślin i łatwiej zorganizować prace związane z architekturą krajobrazu.Nie zadowalaj się tanim projektem, takim jak patio lub taras, jeśli nie zamierzasz z niego korzystać. Być może warto zapłacić profesjonalnemu projektantowi, aby pomógł Ci stworzyć przestrzeń i projekt, z którego będziesz korzystać i cieszyć się przez różne pory roku.Aby pomóc opłacić swój projekt, powinieneś podzielić go na różne etapy. Będziesz musiał płacić tylko za jeden etap na raz. Jeśli kształtowanie krajobrazu jest dla Ciebie hobby, nie spiesz się, ponieważ tworzenie krajobrazu jest często fajniejsze niż regularne utrzymywanie go.Przed wyjściem i zakupem tego, czego potrzebujesz, aby zrobić swój krajobraz, zrób plan. Mając wyobrażenie o tym, co powinieneś kupić i gdzie to pójdzie na twoim podwórku, unikniesz nadmiernego zakupu materiałów eksploatacyjnych. Na dłuższą metę pozwoli to zaoszczędzić pieniądze, czas i frustrację.Spraw, aby Twój krajobraz wyglądał bardziej naturalnie, używając nierównych odstępów. Nie mierz i nie rozdzielaj wszystkich roślin równo. To nienaturalne widzieć rośliny i kwiaty ustawione w rzędzie. Przyczyń się do bardziej organicznego wyglądu swojego krajobrazu, rozrzucając nasadzenia w bardziej nieregularny wzór.Staraj się promować głęboki wzrost korzeni na swoim trawniku. Możesz to osiągnąć poprzez odpowiednie nawożenie i podlewanie, kontrolę strzechy i pilnowanie wysokości trawy. Dzięki głębokiemu wzrostowi korzeni nie będziesz musiał tak często podlewać trawy i jest mniej podatny na suszę.Z niektórymi przedmiotami można taniej. Rzeczy takie jak pojemniki, ściółka i zwykłe byliny to rzeczy, które chcesz kupić taniej, ponieważ drogie wersje są takie same. Przeczytaj to, jeśli chcesz jak najlepiej wykorzystać swój krajobraz

Pamiętaj, aby sprawdzić rośliny przed ich zakupem, aby upewnić się, że są pod opieką w sklepie.

Miejsca, które sprzedają je po okazyjnych cenach, mogły nie zapewnić im opieki, której potrzebują.Dowiedz się, jak prawidłowo układać łóżka. Powinieneś mieć pierwszy rząd z najwyższymi roślinami i zachować najkrótsze rośliny w ostatnim rzędzie. Najwyższe rośliny powinny być skierowane na północ, aby chronić mniejsze przed zimnymi wiatrami. Upewnij się, że wszystkie twoje łóżka są zorganizowane w ten sam sposób.Jeśli będziesz sam zajmować się kształtowaniem krajobrazu, mądrym posunięciem jest umieszczenie ściółki wokół kwiatów. Ściółka zapewnia warstwę ochronną, która zatrzymuje wilgoć i może dostarczać składników odżywczych. Ściółka pozwala roślinom na wykorzystanie odpowiedniej ilości wody.Użyj roczników, aby nadać kolor swojemu projektowi. Kwiaty wieloletnie są cudowne, ale mają krótką żywotność, zwykle tylko kilka miesięcy. Wypełnij swoje łóżka jednorocznymi, a pozostaną kolorowe przez cały rok. Użyj bylin, aby uzupełnić już ustanowioną kolorystykę rocznymi kwiatami.Jak widać, pomysły tutaj nie są aż tak skomplikowane. Wiele z nich możesz zrobić sam, w mniej więcej weekend. Inne mogą wymagać więcej czasu lub nawet doświadczenia profesjonalisty. W końcu wszystkie te wskazówki będą miały ogromny wpływ na atrakcyjność Twojego domu.

Similar Posts