Biznes Finanse

Czym są kryptowaluty?

Znaczne wahania cen kryptowalut sprawiają że interesują się nimi inwestorzy.

Znajdziemy wiele różnych rynków, na których możemy wymienić waluty takie jak Bitcoin. Kryptowaluty wykorzystują kryptografię do zabezpieczania transakcji i regulowania tworzenia dodatkowych jednostek. Bitcoin, oryginalna i zdecydowanie najbardziej znana kryptowaluta, została uruchomiona w styczniu 2009 roku. Obecnie w Internecie dostępnych jest ponad 1000 kryptowalut.

Czym są kryptowaluty?

Jak działają kryptowaluty?

Kryptowaluty należą do walut cyfrowych, alternatywnych i wirtualnych. Pierwotnie miały one oferować alternatywną metodę płatności dla transakcji internetowych. Jednak kryptowaluty nie zostały jeszcze powszechnie zaakceptowane przez firmy i konsumentów i są obecnie zbyt niestabilne, aby nadawać się jako forma płatności. Jako zdecentralizowana waluta miały być oderwane od rządowej ingerencji lub regulacji. Zamiast tego kryptowaluta jest monitorowana za pomocą specjalnego protokołu internetowego. Poszczególne jednostki tworzące kryptowalutę to zaszyfrowane łańcuchy danych, które zostały zakodowane tak, aby reprezentowały jednostkę.

Bitcoin to pierwsza zdecentralizowana kryptowaluta. Podobnie jak wszystkie kryptowaluty, jest kontrolowany przez bazę danych transakcji typu blockchain, która działa jako rozproszona księga publiczna. Bitcoin został opracowany przez Satoshi Nakamoto nie wiadomo, czy nazwa odnosi się do osoby, czy do grupy. Cechą charakterystyczną większości kryptowalut jest to, że zostały zaprojektowane w celu powolnego zmniejszania produkcji. W rezultacie w danym momencie w obiegu będzie tylko ograniczona liczba jednostek waluty. Odzwierciedla to towary, takie jak złoto i inne metale szlachetne.

Obecnie możemy inwestować w różnego rodzaju kryptowaluty, specjalne platformy pozwalają na inwestycje w ponad 1000 różnych kryptowalut, możemy także wymieniać jedne waluty na inne, przewidując wzrost ich cen. Z pewnością jest to szansa dla osób które poszukują nowych sposobów na inwestycje swoich pieniędzy. Warto zwrócić uwagę iż gra na rynku kryptowalut może być oczywiście ryzykowna, ale z drugiej strony często przynosi bardzo wysokie zwroty z inwestycji.

Similar Posts