Biznes

Rzeczy, które musisz wiedzieć, jeśli chodzi o ogrodnictwo ekologiczne

To, jak dba się o swój ekologiczny ogród, może wiele powiedzieć o nim jako o człowieku.

Działalność, która koncentruje się na pracy w błocie i poleganiu na naturze i czasie, sprawia, że ​​ekologiczne ogrodnictwo jest przyjemne. Dla nowego ekologicznego ogrodnika może to brzmieć onieśmielająco, dlatego powinni przeczytać poniższą listę wskazówek.Rozpoczynając swój ekologiczny ogród, musisz mieć pewność, że masz pojemniki o odpowiedniej wielkości, ponieważ pojemniki są niezbędne do przechowywania twoich roślin. Twoje pojemniki powinny mieć głębokość około dwóch lub trzech cali, aby były skuteczne. Ponadto należy upewnić się, że na dnie pojemników znajdują się otwory do odprowadzania wody.Upewnij się, że twoje nasiona mają wystarczająco dużo miejsca do wzrostu. Dobrze jest mieć wiele nasion w jednym pojemniku, zanim wykiełkują, ale będziesz musiał je przesadzić, gdy będą rosnąć. Używaj pojemników, które są wystarczająco duże dla jednej rośliny i unikaj posiadania więcej niż jednej rośliny w każdym pojemniku.Powinieneś uporządkować swój ogród i wszystko zaplanować. Nie kupuj nasion, jeśli nie wiesz, gdzie je zasadzisz. Musisz planować długoterminowo dla niektórych roślin i bardzo krótkoterminowo dla roślin krótko żyjących, które trzeba będzie bardzo szybko wymienić.Możesz zyskać na czasie, odnawiając łóżka tą metodą: pokrój pod murawę i odwróć ją. Przykryj zrębkami i odczekaj kilka tygodni. Następnie możesz użyć tego łóżka do sadzenia swoich bylin. Obrócona ziemia powinna być bogatsza dzięki darni znajdującej się pod nią.Przyciągaj pozytywne robaki do swojego ogrodu. Błędy, takie jak biedronki, faktycznie polują na naturalne drapieżniki dla twoich roślin; mszyce i gąsienice to tylko niektóre z paskudnych zwierząt, które mogą przejść przez ogród i zjadać liście roślin. Rzeczy, które musisz wiedzieć, jeśli chodzi o ogrodnictwo ekologiczne

Biedronki są naturalnymi drapieżnikami takich szkodników i pomagają w rozwoju zdrowego ogrodu poprzez spożywanie szkodników.Jeśli planujesz rozpocząć działalność ekologicznego ogrodnika, dobrą wskazówką jest przykrycie nasion szklanką lub folią.

Jest to potrzebne, aby nasiona pozostały ciepłe, ponieważ większość nasion wymaga temperatury około 70 stopni Fahrenheita, aby prawidłowo kiełkować.Zanim zaczniesz sadzić w swoim ogrodzie, dobrze jest najpierw sprawdzić kwasowość gleby. Zestawy do testów domowych są łatwo dostępne. Twoja gleba powinna mieć pH około 6,5 dla większości warzyw. Jeśli pH jest zbyt niskie, możesz je zwiększyć, rozprowadzając wapno. Jeśli jest za wysoki, możesz użyć sproszkowanej siarki.Nawozy organiczne są lepsze dla gleby niż nawozy chemiczne. Gleba wchłonie nawóz organiczny w niezbędne składniki odżywcze i naturalne substancje, które będą sprzyjać wzrostowi roślin. Jest to idealne rozwiązanie, ponieważ nie dodajesz do gleby niepożądanych substancji chemicznych, które mogą szkodzić roślinom na dłuższą metę. Kluczem do udanego ekologicznego ogrodnictwa jest budowanie zdrowej gleby, tak aby rośliny kwitły dziś iw przyszłości.Nie pozwól, aby obowiązki związane z Twoim ekologicznym ogrodem narastały. Jeśli Twoje intensywne życie nie pozwala Ci na codzienną pielęgnację ogrodu, wykonuj małe zadania, aby uniknąć tak dużej ilości pracy, gdy masz trochę czasu. Jeśli jesteś na zewnątrz ze swoim zwierzakiem, spróbuj usunąć chwasty, gdy Twój zwierzak robi swoje.Ekologiczne ogrodnictwo to naprawdę czasochłonne i pracochłonne zajęcie, ale to nie znaczy, że jest przeznaczone tylko dla poważnych ekologicznych ogrodników. Ta relaksująca aktywność może być wykonywana przez każdego, kto ma jakiekolwiek umiejętności ogrodnicze. Te wskazówki zostały opracowane, aby pomóc osobom ze wszystkimi umiejętnościami dowiedzieć się, jak uprawiać własne rośliny organiczne.

Similar Posts