Biznes

W jaki sposób odbieramy sygnał telewizji naziemnej

Obecnie nadawana telewizja cyfrowa charakteryzuje się bardzo dobrą jakością, sygnał cyfrowy pozwala na wyeliminowanie śnieżenia, dodatkowo możemy uzyskać także wysokiej jakości dźwięk.

Z pewnością warto pamiętać, iż telewizor który będzie mógł odbierać telewizję cyfrową, powinien posiadać wbudowany dekoder DVB-T. Jeżeli jednak nasz odbiornik nie posiada tego rodzaju dekodera, wówczas możemy dokupić urządzenie zewnętrzne, które będzie przesyłało przetworzony sygnał z anteny. W przypadku tego rodzaju urządzeń możemy także wykorzystać inne funkcjonalności, takie jak przykładowo odtwarzacz filmów z pamięci USB.

W jaki sposób odbieramy sygnał telewizji naziemnej

Jakie korzyści płyną z posiadania dekodera DVB-T

Obecnie telewizja naziemna pozwala na odbiór około 60 kanałów, dodatkowo możemy także odbierać kanały płatne, kodowane, zatem jest to dość duża ilość. Dodatkowo także możemy wykorzystać internet, korzystać z platform takich jak HBO czy też Netflix. Oczywiście w tym przypadku powinniśmy posiadać łącze internetowe, może być to kabel skrętka RJ45, który podłączymy bezpośrednio z routera. Oczywiście dużo wygodniejszym rozwiązaniem będzie zastosowanie Wi-Fi, w tym przypadku powinniśmy pamiętać, aby nasz dekoder posiadał tego rodzaju funkcje. Jeżeli jednak nasz sprzęt nie jest przystosowany do odbioru internetu bezprzewodowego, wówczas możemy dokupić specjalną antenę, którą będziemy montowali w miejsce USB.

Dzięki temu nasz odbiornik stanie się bardziej multimedialny, będziemy mogli skorzystać z biblioteki tysięcy seriali oraz programów dokumentalnych. Dzięki temu uzyskamy także dostęp do filmów w wysokiej jakości HD, w wysokiej jakości dźwięku. Naturalnie należy pamiętać, iż powinniśmy dostosować jakość obrazu do możliwości naszego łącza internetowego, powinniśmy także sprawdzić czy router znajduje się w miejscu, gdzie może odbierać sygnał. Oczywiście możemy zastosować także anteny pośrednie, które będą przesyłały sygnał z routera przykładowo znajdującego się na piętrze do dekodera na parterze, dzięki czemu możemy przesłać sygnał internetowy na większą odległość.

Dzięki temu będziemy mogli wykorzystać wifi a usb posłuży nam jako port, do którego podłączymy antenę zewnętrzną, która pozwoli nam na rozszerzenie funkcjonalności naszego dekodera. Dzięki temu starsze modele dekoderów, które nie posiadały odbiornika Wi-Fi, będą mogły obecnie łączyć się bezprzewodowo.

Similar Posts