Biznes

Rzeczy, które mogą Ci pomóc w ekologicznym ogrodnictwie

Zbiór wskazówek, jak zacząć ogrodnictwo, jest idealnym punktem wyjścia dla początkującego, który może zacząć hodować własne rośliny w znacznie płynniejszy sposób.

Poniżej znajduje się właśnie taka kolekcja, która, miejmy nadzieję, pomoże początkującym nowicjuszom w zostaniu profesjonalistą, jeśli chodzi o ogrodnictwo.Zwróć uwagę na kompatybilność swoich roślin. Możesz sadzić wysokie rośliny, takie jak pomidory, i używać ich do cieniowania tak wrażliwych na słońce roślin, jak sałata i szpinak. Te kombinacje mogą zmniejszyć ilość żyznej przestrzeni, jakiej wymaga twój ogród, jednocześnie zwiększając plony wszystkich rodzajów roślin, które masz.Aby zaoszczędzić miejsce w ogrodzie, spróbuj sadzić rośliny w blokach, a nie w tradycyjnych rzędach. Rzędy zostawiają zbyt dużo miejsca między roślinami na niepotrzebne ścieżki. Bloki pomagają utrzymać rośliny razem bez poświęcania produkcji. Warzywa kuchenne o małych odmianach najlepiej sprawdzają się w blokach ułożonych w szerokie łóżko.Uprawiaj warzywa i owoce do picia. Często pomijane, ale łatwe w uprawie są przedmioty, z których można zrobić fantastyczne i pożywne napoje. Te jagody i soki owocowe można zamrażać, konserwować lub przerabiać na wino i twardy cydr. Dobrze zrobione wino jabłkowe lub jagodowe może zaczynać się od 10-12 dolarów za butelkę, więc może to być również zysk dostępny w ogrodzie.Aby zmaksymalizować korzyści płynące z kompostu, umieść go w swoim ogrodzie na około dwa tygodnie przed sadzeniem. Kompost faktycznie potrzebuje czasu, aby zintegrować się z glebą, a po połączeniu tych dwóch składników potrzebują czasu, aby się ustabilizować. Rzeczy, które mogą Ci pomóc w ekologicznym ogrodnictwie

Zaplanuj zebranie wystarczającej ilości kompostu do nawożenia ogrodu na kilka tygodni przed sadzeniem, aby wyprodukować zdrowsze i silniejsze rośliny.Przeczytaj paczki, w których pojawiły się Twoje nasiona! Każde ziarno jest inne.

Niektóre można sadzić przez cały rok, podczas gdy inne można sadzić tylko w określonych godzinach. Niektóre nasiona potrzebują dziesięciu lub więcej godzin słońca dziennie, a inne znacznie mniej. Zanim pod wpływem impulsu kupisz pakiet nasion oparty na zdjęciu, poświęć trochę czasu, aby dowiedzieć się, w co się pakujesz.Nie zabijaj pająków w swoim ogrodzie. Pająki polują na inne owady i mogą kontrolować niechciane owady. Są naturalnym źródłem zwalczania pospolitych szkodników ogrodowych. Kiedy zobaczysz pająka, zostaw go w spokoju, aby wykonał swoją pracę. Zmniejszy to zapotrzebowanie na środki owadobójcze w Twoim ogrodzie.Umieść kompost na glebie w swoim ogrodzie na około dwa tygodnie do miesiąca przed planowanym sadzeniem. Daje to kompostowi wystarczająco dużo czasu na zintegrowanie się z glebą. Dając kompostowi czas na ustabilizowanie się, oznacza to, że pH gleby będzie wystarczająco stabilne, aby przetestować, a Twoje rośliny będą gotowe do rozwoju, gdy je posadzisz.Czy nie nienawidzisz tego, jak świeże liście mięty przejmują cały twój ogród, mimo że je kochasz? Możesz zahamować wzrost mięty, umieszczając ją w pojemniku lub dużej misce. Jeśli chcesz, śmiało posadź pojemnik i roślinę bezpośrednio w ziemi, aby zapobiec przejmowaniu korzeni.Aby pozbyć się z roślin przędziorków, użyj starych fusów po kawie. Weź fusy i wymieszaj je z wodą w sprayu. Udaj się do swoich roślin i spryskaj wszystkie zainfekowane obszary. Kofeina w fusach pomoże twoim roślinom zwalczyć przędziorka iw przeciwieństwie do wielu innych napojów zawierających kofeinę, fusy z kawy nie zawierają nic, co mogłoby zaszkodzić twoim roślinom.Cóż, miejmy nadzieję, że wspomniany zbiór wskazówek wystarczył, aby dać ci świetny początek tego, co robić i czego oczekiwać, jeśli chodzi o hodowlę własnych roślin. Ta kolekcja została starannie stworzona, aby pomóc w twoim arsenale, dzięki czemu możesz zacząć doskonalić swoje umiejętności ogrodnicze w uprawie zdrowych roślin.

Similar Posts