Przeczytaj tę radę, aby dowiedzieć się więcej o astmie

Dla wielu osób, które mają problemy z oddychaniem związane z astmą, codzienne zadania mogą być trudne.

Na szczęście jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby leczyć astmę i żyć zdrowiej z dnia na dzień. Po zapoznaniu się z poniższymi wskazówkami prawdopodobnie będziesz lepiej poinformowany i lepiej przygotowany do radzenia sobie z astmatycznymi problemami układu oddechowego.Aby utrzymać astmę pod kontrolą, należy stosować wyłącznie leki przeciwbólowe nie zawierające aspiryny. Zarówno aspiryna, jak i niesteroidowe leki przeciwzapalne, takie jak ibuprofen i aleve, mogą z czasem podrażniać płuca i pogarszać skutki astmy. Tylenol nie ma negatywnego wpływu na użytkowników astmy i może być przyjmowany regularnie bez problemu.Jeśli twoje dzieci mają astmę lub pokrzywkę, mogą w rzeczywistości mieć pewne alergie pokarmowe. Należy udać się do lekarza i wykonać niezbędne badania, aby dowiedzieć się, czy jest na coś uczulony, a następnie trzymać się z dala od tego konkretnego pokarmu, jeśli okaże się, że jest uczulony.Jeśli masz astmę, możesz chcieć unikać zwierząt domowych, zwłaszcza tych o dłuższej sierści. Dla wielu osób sierść i sierść zwierząt domowych są jednymi z głównych wyzwalaczy ataków astmy. Jeśli naprawdę chcesz mieć zwierzaka, spróbuj zdobyć takiego z krótkim futerkiem lub zwierzaka wodnego, takiego jak ryba.Uważaj na niektóre leki, takie jak aspiryna i penicylina, jeśli cierpisz na astmę. Leki te mogą w rzeczywistości pogorszyć objawy astmy lub wywołać ataki. Staraj się stosować substytuty, takie jak paracetamol, gdy boli cię głowa lub boli cię ból, i koniecznie zapytaj swojego lekarza, jakie leki są bezpieczniejsze do zażywania.Nie pływaj w basenach zawierających chlor, jeśli masz astmę. Chlor może wywołać ataki astmy lub pogorszyć objawy. Jeśli nie masz pewności, czy basen, w którym będziesz pływać, ma chlor, czy nie, zapytaj ratownika lub kierownika obiektu.Jeśli masz łagodny do umiarkowanego atak astmy, wydychaj mocno, aby usunąć całą ilość powietrza z płuc. Wydychaj tak mocno i szybko, jak potrafisz. Przeczytaj tę radę, aby dowiedzieć się więcej o astmie

Wydychaj z maksymalną siłą! Następnie weź trzy szybkie wdechy, potem głębszy wdech, aż płuca napełnią się powietrzem, po czym ponownie powtórz mocny wydech.

Stworzy to rytm i pomoże ci być świadomym sposobu, w jaki oddychasz. Utrzymuje również przepływ powietrza z płuc, dzięki czemu można je ponownie napełnić. Mogą wystąpić okresy ostrego kaszlu i znaczne wytwarzanie plwociny, ale właśnie tego chcesz, aby otworzyć drogi oddechowe i przywrócić regularny rytm oddychania.Unikaj przebywania w pobliżu dymu i oparów. Dym, w tym dym papierosowy i spaliny samochodowe, zawiera małe cząsteczki kurzu i chemikaliów, które mogą podrażniać wyściółkę oskrzeli. To podrażnienie jest niebezpieczne dla astmatyków, ponieważ może zakłócać oddychanie w już uszkodzonym systemie. Szczególnie wdychanie dymu papierosowego może wywołać atak astmy.Używaj odpowiednich leków, aby kontrolować astmę. Czy zauważyłeś, że możesz zapobiec atakowi astmy tylko przy użyciu inhalatora częściej niż dwa razy w tygodniu? Czy musisz uzupełniać receptę kilka razy w roku? Może to być znak, aby udać się do lekarza i poprosić o inny lek, aby lepiej kontrolować objawy.Mając aktualne informacje, jesteś przygotowany do radzenia sobie z astmą i nieprawidłowościami układu oddechowego. Niezależnie od tego, czy czytasz dla siebie, czy dla kogoś bliskiego, pociesz się świadomością, że diagnoza astmy jest daleka od Armagedonu.

Similar Posts